Jdi na obsah Jdi na menu

SP-2016 Road Maraton - Góra sw. Anny

V sobotu 7.5.2016 se konal další závod Slezského poháru v silniční cyklistice. Startovní pole tentokrát zavítalo k sousedům do Polska, do Leśnice. Tam z našich vyrazili Jan Chudý a Lukáš Byrtus. Startovní pole bylo velmi početné. V kategorii A, ve které jel Lukáš startovalo 67 cyklistů, v kategorii B startovalo 108 cyklistů. Celkem ze všech kategorií stálo na startu 339 cyklistů. Pozice na startu byla velmi důležitá, jelikož prodrat se na přední pozice v balíku bylo velice těžké. Trať byla hodně kopcovitá i přesto se balík držel hodně pohromadě. Závod se jel na 5 kol, celkem to vyšlo na 77 km. Lukáš ve své kategorii A dojel na krásném 15. místě z 67 klasifikovaných a Honza v kategorii B na 30. místě z 96 klasifikovaných. Počasí vyšlo na jedničku.